8. april 2016, Bled – S tekmo med Slovenijo in Južno Korejo se je zaključilo svetovno prvenstvo, ki so ga osvojile Poljakinje. V skupino B se selijo Hrvatice, medtem ko so risinje osvojile končno peto mesto ter tako izpolnile glavni cilj pred začetkom tekmovanja – obstanek v Diviziji II Skupini A.

Slovenske hokejistke so tekmo proti Južni Koreji, pričele še nekoliko bolj oslabljene. Že prej poškodovanima branilkama Mojci Duh in Katji Mrak, se je po včerajšnji tekmi pridružila še Nuša Porekar. Trenerju Aciju Ferjaniču, je tako na razpolago ostalo le še pet branilk. Pomešane petorke, so v tekmo krenile pogumno, Korejke pa so kljub vsemu prišle do vodstva že v 5. minuti, ko je zadela Soo Jin Han. Svojo priložnost so imele tudi risinje, natančneje Tamara Lepir, ki je v 14. minuti po podaji Nine Lončar poskusila s strelom, a je bila korejska vratarka na mestu. To je bila tudi ena izmed dveh priložnosti naših deklet, medtem ko so njihove nasprotnice s številnimi streli dodobra ogrele Ines Confidenti.

Cveto-2894

V drugi tretjini so bili gledalci priča le enemu zadetku, ki pa je v 26. minuti končal za hrbtom Confidentijeve. Nekaj trenutkov kasneje je na drugi strani s strelom iz obrata poskusila Sara Confidenti, a se So Jung Shin ni pustila presenetiti. Sledil je še poskus Pie Pren, v 29. minuti, vendar je tudi tokrat kot zmagovalka iz dvoboja odšla vratarka. Izjemno priložnost za povišanje vodstva je v 31. minuti iz rok izpustila Jiyeon Choi, ki je krenila sama proti vratom Confidentijeve, ki pa je njen strel ubranila. Slabi dve minuti pred koncem drugega dela tekme je na strani Slovenije, do strela prišla še Irena Kraner, plošček pa tudi tokrat ni končal za hrbtom Shinove.

Cveto-2883

Zadnjih dvajset minut srečanja in hkrati tudi tega svetovnega prvenstva je minilo brez zadetkov. Dekleta so pokazala veliko mero borbenosti, v golu sta svoje delo odlično opravila obe vratarki, ki sta skupaj ubranili kar 53 strelov.

Koreja – Slovenija 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Ledena dvorana Bled.

Sodnice: Allen (USA), Cerhitova (SVK), Tochigi (JPN).

Strelke: 1:0 Han (J. Park, C. Park, 5.), 2:0 J. Choi (J. Park, Y. Park, 12.), 3:0 C. Park (Jung, Han, 26.).

Kazenske minute: Koreja (2, 2, 0); Slovenija (4, 0, 4)

Streli: Koreja 56 (18, 14, 24); Slovenija 5 (2, 3, 0).