13. februar 2016, Innsbruck – Slovenska moška članska reprezentanca je z današnjo tretjo tekmo v sklopu turnirja Euro Ice Hockey Challenge na avstrijskem Tirolskem zaključila februarsko reprezentančno akcijo, ki je bila namenjena predpripravam na svetovno prvenstvo Divizije I Skupine A aprila na Poljskem. Po dveh veličastnih zmagah proti Avstriji in Franciji v minulih dneh, so risi morali priznati premoč mladi članski reprezentanci Slovaške, ki je bila na koncu boljša s 5:3.

Težave za oslabljeno slovensko reprezentanco, v kateri so manjkali vsi trije legionarji iz lige KHL – Muršak, Jeglič in Tičar, ki so tokratno tekmo na željo matičnih klubov izpustili, so se začele že v drugi minuti srečanja, ko so Slovaki z igralcem več na ledu prvič zatresli slovensko mrežo. Slovenski odgovor je sledil že v 5. minuti, ko je po podajah Jakoba Milovanoviča in Luke Vidmarja pak v slovaško mrežo preusmeril Miha Verlič. Novo neprijetno presenečenje za slovenske hokejiste je sledilo najprej v nesrečni 13. minuti in nato še v 18. minuti, ko so bili risi ponovno z igralcem manj na ledu. Na prvi odmor so tako odšli z dvema goloma zaostanka.

Druga tretjina se je pričela v podobnem vzdušju, saj so slovaški hokejisti v 26. minuti povišali rezultat na 1:4. Ko je že kazalo na dokaj črn scenarij so risi strnili vrste in najprej v 37. minuti z golom Kena Ograjenška, po podaji Roberta Saboliča, znižali rezultat na 2:4; nato pa slabi dve minuti kasneje z golom Nika Pema, kateremu je pred tem podal Gregor Koblar, zaostanek zmanjšali zgolj na gol razlike.

V zadnje dejanje tekme in tokratnega turnirja so slovenski hokejisti vstopili z željo po preobratu, katero pa so v 55. minuti nasprotniki zatrli in z novim golom postavili tudi končni rezultat 5:3.

Slovenija je turnir v Innsbrucku končala na drugem mestu; pred njo so bili prav današnji zmagovalci; ekipa Slovaške. Slovenska izbrana vrsta ima pod vodstvom novega selektorja tako vknjiženih pet zmag in en poraz.

Slovenija – Slovaška 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)

3:5 – 54:58 Kudrna (Macik)

Streli SLO 32 (13,9,10); SVK 28 (7,15,6)

Kazni: SLO 8, SVK 6; 0:58 Sabolič (2 min), 3:15 Majdan (2 min), 15:07 Pretnar (2 min), 18:19 Pretnar (2 min), 19:06 Rapac (2 min), 22:43 Logar (2 min), 43:22 Stupka (2 min),