3. april 2016, Bled – Slovenske hokejistke so si z zmago proti Hrvaški na široko odprla vrata obstanka v skupini A. Tokrat južne sosede, niso bile kos risinjam.

Kot je bilo za pričakovati je sosedski derbi, že na začetku postregel za napetost v dodobra napolnjeni dvorani. Slovenke so po porazu s Poljakinjami krenile v srečanje silovito in že v 2. minuti je prečko zatresla Sara Confidenti. Na drugi strani, je le dve minuti kasneje za vodstvo poskrbela Ana Širanović. Slednja je prišla do odbitega ploščka in ga poslala za hrbet Ines Confidenti. V nadaljevanju je na ledeni ploskvi bilo videti le eno ekipo, saj so risinje iz minute v minuto bolj oblegale gol Petre Belobrk, ki pa je vse do 18. minute držala svojo ekipo v vodstvu. Sledil je hiter protinapad Slovenk, ki ga je uspešno zaključila Pia Pren.

Cveto-9434 (1280 x 853)

Drugih dvajset minut igre je ponudilo, kar nekaj izjemnih priložnosti za zadetek in trije ploščki so naposled končali za hrbtom Belobrkove. Najprej je številčno prednost za prvo vodstvo na srečanju izkoristila Sara Confidenti, v 34. minuti je sledil lep zadetek kapetanke Prenove. Slovenke so pritisk le še stopnjevale in lepo napadalno akcijo je v 37. minuti izkoristila še Eva Dukarič.

Cveto-9379 (1280 x 853)

V zadnji tretjini, so bili gledalci priča dobri predstavi naših deklet, ki so z dvema zadetkoma le še potrdile izjemno pomembno zmago. Slovenke so bile tokrat premočan nasprotnik za naše južne sosede, ki so v zadnjih dvajset minut tekme krenile z Lano Belić v vratih, a jim tudi to ni prineslo preobrata. Po slabih treh minutah igre je izid povišala Prenova, tri minute pred koncem pa je zmago le še potrdila Metka Manfreda, ki je odbiti plošček potisnila za hrbet Belićeve.

Hrvaška – Slovenija 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)

Ledna dvorana Bled.

Sodnice: Gardner (AUS), Lundgren (SWE), Tochigi (JPN).

Strelke: 1:0 Širanović (Gurka, Klanac, 4.), 1:1 Pren (S. Confidenti, Lepir, 18.), 1:2 S. Confidenti (Pren, 25., PP1), 1:3 Pren (S. Confidenti, Lepir, 34.), 1:4 E. Dukarič (Duh, Kraner, 37.), 1:5 Pren (Svetina, Lončar, 43.), 1:6 Manfreda (Kraner, Kolman, 57.).

Streli: Hrvaška 18 (9, 5, 4); Slovenija 49 (20, 21, 8).

Kazenske minute: Hrvaška (0, 4 , 2); Slovenija (2, 2, 2).