7. februar 2019, Egna/Neumarkt, Sankt Pölten –  Slovenska reprezentanca do 18 let in selekcija mladih risov do 15 let sta danes odigrali svoja prva obračuna v sklopu mednarodnih turnirjev v februarskem premoru klubskih tekmovanj.

Izbrana vrsta Francije, ki sicer nastopa en kakovostni razred svetovnega hokeja do 18 let višje, kot Slovenija, se je napovedovala za zelo zahtevnega nasprotnika. Predvidevanja so se potrdila, ko so že v 5. minuti srečanja galski petelini izkoristili igralca manj na strani Slovencev in povedli z 1:0. Kar nekaj časa po prejetem zadetku so naši mladi risi potrebovali za vrnitev v igro. Sledil je odmor, temu pa druga tretjina, ki so jo varovanci selektorja Jake Adlešiča odigrali bistvno bolj disciplinirano in bili povsem enakovreden nasportnik francoskim hokejistom. Tudi rezultat ni izostal, saj so naši risi izenačili na 1:1. Sledilo je napornih trideset minut, v katrerih se je zvrstilo več poskusov, da bi rezultat premaknili z mrtve točke. Vse je bilo zaman in rednih šestdeset minut se je zaključilo brez zmagovitega zadetka. V petminutnem podaljšku so bili Francozi precej bolj podjetni. Ko je že kazalo, da bodo o zmagovalcu odločali kazenski streli, je francoska napadalna trojka pičlih dvanajst sekund pred koncem še v drugo premagala slovenskega čuvaja mreže in tako postavila končni izid tekme.

Jutri Slovenijo čaka tekma z Italijo.

FRANCIJA – SLOVENIJA 2:1 (1:0,0:1,0:0,1:0)

1:0 – 04:21 Tarabusi (Gueurif) PP1
1:1 – 35:58 Markun
2:1 – 64:48 Navarro (Mainot)

Streli: FRA 36 (11,10,10,5); SLO 22 (5,10,7,0)
Kazni: FRA 12 (6,4,2); SLO 10 (2,0,6,2)

Naši najmlajši risi so v avstrijskem Sankt Pöltenu, podobno kot na Bledu članska reprezentanca, prekrižali palice z madžarsko izbrano vrsto. Kljub temu, da so v prvem delu obračuna slovenski hokejisti imeli več priložnosti za zadetek, pa so prvi povedli naši vzhodni sosedi. Po tem, nekoliko slabšem začetku, so naši mladi risi že v uvodnih minutah nadaljevanja nadoknadili zaostanek, pred odhodom na drugi odmor pa tudi povedli. Igro iz druge so, po premoru v garderobi, prenesli tudi v zadnjo tretjino. V tej so že po nekaj minutah podvojili svojo prednost, nato pa v 48. minuti s še četrtim ploščkom v mreži Madžarske dokončno pokopali vse upe nasprotnikov. Zaslužena zmaga slovenske izbrane vrste.