V prestavljeni tekmi lige INL so se v četrtek hokejisti Celja s 6:3 veselili zmage proti Triglavu iz Kranja. Z uspehom so se prebili na mesto, ki kot zadnje še vodi v končnico tekmovanja.

HK Celje : Triglav Kranj 6:3 (0:1, 2:1, 4:1)
Celje, Mestni park, sodnik Zrnič, Franc, Markizeti.

Strelci: 0:1 K. Potočnik (Lampič, Logar, 3.), 1:1 Ograjenšek (Kastelic, Jezovšek,  23.), 2:1 Zupanc (Knez, Manfreda, 30.), 2:2 Čimžar (M.Potočnik, Markelj,  33.), 3:2 Ogrizek (Hafner, 41.), 4:2 Jezovšek (Ograjenšek, Kastelic, 42.), 5:2 Ogrizek (Hafner, 48.), 6:2 Jezovšek (Hafner, Klavžar, 51.), 6:3 K. Potočnik (Markič, 53.)

Kazenske minute: Celje 16, Triglav 8.

DSC_5848

Po prvi tretjini v Celju ni kazalo, da bo na koncu padlo kar devet golov, edinega v tem delu igre je dosegel Krištof Potočnik. V drugem delu igre so v hokejisti iz knežjega mesta v 23. minuti prek Tima Ograjenška prišli do izenačenja, za preobrat in vodstvo z 2:1 pa je poskrbel Matic Zupanc. Tadej Čimžar je bil v 33. natančen za izenačenje. Pred zadnjo tretjino je bilo vse na začetku, obetala se je napeta končnica. A domači so posrbeli, da le ni bilo tako. Hitro na začetku tretje tretjine je za novo celjsko vodstvo poskrbel Aljaž Ogrizek, hitro zatem pa je Žan Jezovšek zadel za 4:2. V 48. minuti so imeli domači hokejisti že tri gole prednosti, tri minute zatem pa so bili že na +4. Triglavu je v 53. minuti le še uspelo ublažiti poraz, ki jih je nekoliko oddaljil od končnice.