7. april 2016, Ljubljana – Hokejisti HDD Telemach Olimpije so na četrti tekmi finala državnega prvenstva premagali HDD Sij Acroni Jesenice s 3:0 ter tako poravnali izid v medsebojnih zmagah na 2:2. Odločitev o naslovu državnih prvakov v sezoni 2015/16 bo tako padla na peti tekmi prihodnji teden v Tivoliju.

Prvih dvajset minut četrte tekme so zaznamovale izključitve na obeh straneh, katere pa so bolje znali izkoristiti ljubljanski hokejisti, ki so si zagotovili vodstvo v deveti minuti ob številčni premoči ledu. Kljub še nekaterim priložnostim na obeh straneh se do odmora rezultat ni več spreminjal. V uvodu v drugo tretjino so pobudo prevzeli Jeseničani, ki so imeli tudi lepo priložnosti za izenačenje, vendar pa se račun ni izšel. Namesto tega so zmaji ob ponovni premoči na ledu svojo prednost iz prvega dela še povišali, medtem ko Jeseničani tik pred iztekom druge tretjine niso izkoristili priložnosti za znižanje rezultata. V zadnjem delu so železarji s pritiskom na Olimpijin gol poskušali znižati prednost, na koncu tudi z dodatnim igralcem ledu. Ob protinapadu proti praznemu domačemu golu so Jeseničani nepravilno zaustavili napadalca zmajev, kar so sodniki dosodili kot tehnični gol za Olimpijo in tako postavili končni rezultat tekme.

Moštvi igrata na tri zmage. Peta tekma bo v ponedeljek, 11/4/2016 ob 19.15 v Ljubljani.

HDD Sij Acroni Jesenice – HDD Telemach Olimpija 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

0:1 – 8:46 Kalan (Sotlar, Mušič)
0:2 – 32:46 Ropret (Selan, Nagtzaam)
0:3 – 59:49 Pešut

Streli: Jesenice 29 (9, 8, 12), Olimpija 27 (6, 11, 10)
Kazni: Jesenice 10 (6, 2, 2), Olimpija 10 (8, 2, 0),