17. april 2019, Budimpešta – Slovenska moška članska hokejska reprezentanca je drevi v Budimpešti odigrala prvo prijateljsko tekmo v sklopu priprav na svetovno prvenstvo Divizije I-A, ki se bo konec meseca začelo v Kazahstanu. Domača reprezentanca Madžarske je bila po šestdesetih minutah igre boljši nasprotnik.

Slovenska izbrana vrsta je drevišnji obračun začela slabo, saj so madžarski hokejisti v uvodnih minutah kar dvakrat premagali slovenskega čuvaja mreže Roka Stojanoviča, nato pa v 15. minuti še v tretje. Risi so ob koncu prvega dela srečanja izkoristili prvo številčno prednost, ko je Robert Sabolič znižal rezultat na 3:1.

Domači hokejisti so prevladovali tudi v drugem delu tekme, saj so že po enajstih sekundah nadaljevanja risi znova zaostajali za tri zadetke. V slovenskih vratih je Roka Stojanoviča zamenjal Luka Gračnar. Varovanci Iva Jana so nato znova izkoristili številčno prednost in z zadetkom Maksa Selana znižali zaostanek. Potem ko je v 29. minuti Miha Verlič s tretjim zadetkom Slovenijo približal le na gol zaostanka, se je zdelo, da so se risi vrnili v tekmo. A gostitelji so hitro odgovorili in s tremi zadetki do odhoda na drugi odmor postavili težko ulovljivo vodstvo.

Zaključni del tekme Sloveniji ni prinesel željega preobrata. V 47. minuti je četrti zadetek za Slovenijo dosegel Andrej Hebar in s tem postavil končni rezultat 7:4. “Morali bomo dati veliko več poudarka igri v obrambi. Pred svetovnim prvenstvom nas čaka še kar veliko dela, da bomo vsi na isti valovni dolžini, da se bomo lahko kosali z nasprotniki,” je bil po srečanju kratek selektor Ivo Jan.

Madžarska – Slovenija 7:4 (3:1,4:2,0:1)<

1:0 – 03:21 Erdely (Gallo, Hari)
2:0 – 03:57 Wehrs (Sofron, Sziranyi)
3:0 – 14:16 Nagy (Sarauer, Sofron)
3:1 – 16:36 Sabolič PP1
4:1 – 20:11 Hari (Gallo)
4:2 – 22:28 Selan (Repe, Ropret) PP1
4:3 – 28:02 Verlič (Goličič)