Slovaška – Slovenija 8:2 (1:1, 2:1, 5:0)

Streli na gol: 43:9 (13:1, 13:3, 17:5)

Kazenske minute: 24:24 (16:6, 4:16, 4:2)

Strelci: 1:0 SLK Horansky; Simun 2., 1:1 SLO Uduc; Podrekar 9. PP1, 2:1 SLK Dano; Griger 38., 3:1 SLK Kolena; Rzavsky 38., 3:2 SLO Podrekar; Repe 40. PP1, 4:2 SLK Rzavsky; Paulovic, Simun 45., 5:2 SLK Paulovic; Simun 47., 6:2 SLK Dano; Griger 52. PP1, 7:2 SLK Rehak; Soltes 53., 8:2 SLK Rehak; Koys, Luza 59.

Mladi upi slovenskega hokeja so se na tretji tekmi svetovnega prvenstva do 18 let pomerili proti domači ekipi Slovaške in visoko izgubili z 2:8, čeprav so bili večino tekme povsem enakovreden tekmec favoriziranim Slovakom.

Slovaki so v tekmo krenili z vso silo in takoj pritisnili na gol mladih risov ter tako že v drugi minuti prišli do vodstva z 1:0. Po vodstvu domača ekipa ni popustila, vendar je v vratih blestel Tomaž Trelc, ki je ubranil vsak poskus Slovakov, da bi povišali vodstvo. Po seriji izključitev so imeli Slovenci v 9. minuti igralca več na ledu, to pa je izkoristil Uduc, ki je uspel premagati Romancika in izenačil na 1:1. Do konca tretjine se izid ni več spremenil, čeprav je bilo na obeh straneh še po nekaj priložnosti za zadetek. Uradna statistika sicer pravi, da je bilo v prvi tretjini razmerje strelov 13:1 v korist Slovakov, vendar kdor je videl tekmo lahko zlahka trdi, da to ne drži.

V drugi tretjini so mladi risi dolgo časa uspešno zadrževali napadalne Slovake, Trelc pa je njihovim napadalcem paral živce z izjemnimi obrambami. Nekajkrat so tudi mladi slovenski upi nevarno zapretili, vendar tudi njim ni uspelo zadeti. Šele v 38. minuti je Slovakom uspela akcija, katero je z zadetkom kronal Dano in popeljal domače v novo vodstvo. Le nekaj trenutkov za tem pa so Slovaki zadeli še enkrat. Tokrat je zadel Kolena. Gol bi moral biti razveljavljen, saj je bil dosežen iz prepovedanega položaja, vendar je sodnik to spregledal in storil napako. Mladih risov ta nesrečen trenutek ni vrgel iz tira in so po izključitvi Simeka krenili v napad, to pa se jim je obrestovalo in le 15 sekund pred koncem druge tretjine je na 3:2 znižal Podrekar.

Začetek zadnje tretjine je ponovno pripadel Slovakom, ki so krenili v napad, vendar v prvih minutah nikakor niso mogli premagati razpoloženega Trelca. V 45. minuti pa je sledila napaka Slovencev v obrambi in nevarni Slovaki so to takoj kaznovali z golom Rzavskyja, ki je povišal na 4:2. Že v naslednjem napadu bi lahko Slovenci prišli do novega zadetka, vendar je gol preprečila vratnica, Slovaki pa so izvedli protinapad in ponovno zadeli. Utrujenim Slovencem je ob koncu tekme zmanjkalo moči in mladi slovaški hokejisti so do konca tekme zadeli še trikrat in na koncu so se tako veselili nove visoke zmage.