Slovenska hokejska reprezentanca do 18 leta starosti je mednarodni turnir v italijanskem Asiagu začela z zmago proti Madžarski. Mladi risi so zmagali s 4:2.

Madžarska : Slovenija 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)
Asiago, Arena Odegar, gledalcev 50.

Strelci: 0:1 Simšič (22.), 0:2 Glavič (Jezovšek, Mercina, 24.), 0:3 Zibelnik (Simšič, Orehek, 25.), 0:4 Drozg (43.), 1:4 Kiss (Török, Stipsicz, 54.), 2:4 Toth (56.)

Kazenske minute: Madžarska 8, Slovenija 8.

Na mednarodnem turnirju do 18 leta starosti so slovenski hokejisti začeli z zmago. Boljši so bili od Madžarske. V prvi tretjini sta mreži ostali nedotaknjeni, pri risih je priložnost med vratnicami dobil Mark Vlahovič. Drugi del igre se je odlično začel za Slovence, po minuti in šestih sekundah igre se je med strelce vpisal Nik Simšič. V 24. minuti je na 2:0 povišal Gašper Glavič, minuto zatem pa je bilo na semaforju že 3:0. Natančen je bil Andraž Zibelnik. Tudi zadnjo tretjino so slovenski hokejisti začeli odločneje, na 4:0 je povišal Jan Drozg. Madžari so do prvega zadetka prišli v 54. minuti, dve minuti zatem pa se približali na dva gola zaostanka. To je bil tudi zadnji zadetek na tekmi, Slovenija je zmagala s 4:2.

Za igralca tekme je bil proglašen Nik Simšič, Slovenijo pa v petek čaka obračun proti Franciji.