Slovenska hokejska reprezentanca do 18 leta starosti je na mednarodnem turnirju v italijanskem Asiagu prišla do druge zmage. S 3:1 je ugnala Francijo.

Slovenija : Francija 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Asiago, Arena Odegar, gledalcev 50.

Strelci: 0:1 Fritz-Dreysse (11.), 1:1 Drozg (Orehek, 34.), 2:1 Jeklič (41.), 3:1 Drozg (60., EN)

Kazenske minute: Slovenija 6, Francija 12.

Tekmo med Slovenijo in Francijo je zaznamovalo slabo sojenje in groba ter umazana igra galskih petelinov, ki pa se jim mladi risi niso pustili in jih na koncu kaznovali z zmago. V prvi tretjini so do edinega zadetka prišli francoski hokejisti, v 11. minuti je bil natančen David Fritz-Dreysse. V drugem delu igre pa so izbranci Roka Rojška uspeli priti do izenačenja, po podaji Janeza Orehka se je med strelce vpisal Jan Drozg. V zadnji tretjini na prvo vodstvo Slovenije ni bilo potrebno dolgo čakati, po vsega 41 sekundah je za 2:1 zadel Matic Jeklič. Mladi risi so nato igrali preudarno, vsega tri sekunde pred piskom sirene pa je zmagovalca z zadetkom v prazno mrežo dokončno odločil Drozg, ki je bil proglašen za najboljšega igralca srečanja. Med vratnicami Slovenije je delo odlično opravil Kristian Šenk.