4. november 2016, Asiago/Sankt Pölten/Kranj – Mlade slovenske reprezentance so drugi dan reprezentančnih akcij na novembrskih mednarodnih turnirjih zaključile precej bolje kot včeraj, saj sta tako U-18 kot U-16 vknjižili zmagi, medtem ko je izbrana vrsta U-20 tesno izgubila.

Italijanski Asiago je bil za reprezentanco do 20 let prizorišče obračuna s Francijo. V prvem delu tekme nismo videli zadetka, čeprav so imeli slovenski mladi risi kar dvakrat priložnost z igralcem več na ledu. V drugem delu so pobudo prevzeli francoski hokejisti in v drugi minuti nadaljevanja premagali slovenskega vratarja. Zgolj nekaj minut kasneje so galski petelini imeli ponovno priložnost za povišanje vodstva, saj sta sledili kar dve slovenski izključitvi zapored, slovenski hokejisti pa so se več kot minuto in pol branili zgolj s tremi igralci na ledu. Uspešen odpor naše izbrane vrste je nekoliko načel zbranost nasprotnikov, saj so dobri dve minuti pred koncem popustili živci na obeh straneh, tako da so bili gledalci priče lažjemu obračunavanju s pestmi, ki se je končalo s serijo dvominutnih kazni. V zadnjem delu so naši fantje v želji po izenačenju napeli vse svoje sile in z zadetkom Tomaževiča v tem načrtu tudi uspeli. Žal je bilo upanje na končno zmago kratkega daha, saj so Francozi dve minuti in pol pred koncem tekme ponovno povedli in postavili končni rezultat 2:1 v svojo korist.

Jutri naše hokejiste čaka še zaključni dvoboj z domačini, reprezentanco Italije.

Francija – Slovenija 2-1 (0-0, 1-0, 1-1)

1:0 – Guebey (Matima), 22′
1:1 – Tomaževič (Simšič, Petek), 52′
2:1 – Benoist (Torres, Texier), 57′

Kazni: Francija 20 (4, 12, 4); Slovenija 14 (0, 12, 2)

Včerajšnji poraz mlade reprezentance do 18 let je bil danes v Sankt Pöltnu že pozabljen, saj je naše fante čakala že Italija. Slednja je tekmo začela silovito, saj je samo v prvem delu proti slovenskemu golu sprožila kar dvakrat več streov, kot pa jih je bilo v obratni smeri. Vendar pa je slovenska obramba zdržala in ekipi sta na prvi odmor odšli z rezutatom iz začetka srečanja. Navodila, ki jih je trener dal našim fantom v garderobi so očitno zalegla, saj je že na začetku nadaljevanja najprej zadel Šturm, štiri minute kasneje pa še Tavčar. Vodstva pa naša izbrana vrsta ni uspela zadržati prav dolgo, saj so nasprotniki v kratkem času najprej znižali, nato pa še poravnali rezultat. V zadnji tretjini se je omenjena zgodba ponovila, saj so, po zadetku Sodje, Italijani ponovno hitro izenačili na 3:3, kar je bil tudi rezultat ob koncu rednega dela. Zmagovalca je prinesla četrta minuta podaljška, ko je s strelom v italijansko mrežo tekmo v slovensko korist obrnil Bohinc.

Jutri slovensko reprezentanco čaka še madžarska izbrana vrsta.

Italija – Slovenija 3-4* (0-0, 2-2, 1-1, 0-1)

3:4 – Bohinc (Seršen, Brun Rauh), 64′

Streli: Italija 54 (19, 16, 19, 3); Slovenija 29 (10, 9, 9, 1)
Kazni: Italija 8 (2, 4, 2); Slovenija 6 (2, 2, 2)

Najmlajši risi do 16 let so, po včerjašnjem porazu proti Madžarski, svojo prvo zmago na domačem turnirju v Kranju iskali proti avstrijski reprezentanci in jo na koncu tudi zasluženo našli. Kljub zaostanku za dva zadetka po prvem delu srečanja, naši fantje niso obupali ter se z goloma Gavrilova in Stana vrnili v igro. Gostje iz Avstrije so na začetku zadnjega dela ponovno povedili, a so najmlajši risi hitro vrnili udarec z natančnim strelom Alagiča za izenačenje 3:3. Slednji je dobri dve minuti pred koncem srečanja prinesel slovenski ekipi razlog za veselje, saj je še drugič zadel v polno in tako odločil tekmo.

Najmlajše rise zadnji dan turnirja čaka še reprezentanca Italije.

Avstrija – Slovenija 3-4 (2-0, 0-2, 1-2)

1:0 – Kandemir (Zündel, Hochegger), 4′
2:0 – Hochegger (Zündel), 17′
2:1 – Gavrilov (Černe, Bukovec), 27′
2:2 – Stan (Širovnik), 40′
3:2 – Skomar (Ofner, Bergman) 43′
3:3 – Alagič (Pretnar), 45′
3:4 – Alagič (Poklukar), 58′

Streli: Avstrija 37 (12, 14, 11); Slovenija 22 (6, 5, 11)