V sredo so bile odigrane tekme 8. kroga drugega dela lige INL. Team Jesenice so z 9:1 ugnale Celje, Maribor pa se je v podaljšku veselil zmage proti Playboy Slaviji.

Team Jesenice : HK Celje 9:1 (1:1, 3:0, 5:0)

Strelci: 1:0 Remar (Manfreda, Bizalj, 8., PP1), 1:1 Jezovšek (Klavžar, 12.), 2:1 Lahajnar (22., SH1), 3:1 Dolinšek (Ejup, Sodja, 30.), 4:1 Bizalj (Lahajnar, Podrekar, 38.), 5:1 Remar (Rakovič, Manfreda, 41.), 6:1 Dolinšek (Berlisk, 47.), 7:1 Podrekar (Bizalj, Lahajnar, 48.), 8:1 Remar (Hadžič, Zajšek, 49.), 9:1 Podrekar (Bizalj, 58.)

Hokejisti iz Celja so se Železarjem dobro upirali le v prvi tretjini, ki se je končala za 1:1. Do vodstva so prišli domači hokejisti, ko je bil v osmi minuti ob igralcu več natančen Aleš Remar. Za hokejiste iz knežjega mesta je izenačil Žan Jezovšek. Nato so Jeseničani začeli stopnjevati ritem in v drugem delu igre trikrat zatresli mrežo Celja. Najprej je bil ob igralcu manj natančen Nik Lahajnar, nato pa sta zadela v polno še Jure Dolinšek in Peter Bizalj. V zadnji tretjini so Jesenice še dodatno stopile na plin in še petkrat premagale celjskega vratarja. S tremi zadetki se je izkazal Remar.

Maribor : Playboy Slavija 3:2 (0:2, 2:0, 0:0) – v podaljšku

Strelci: 0:1 Šimunovič (Sodržnik, Gorše, 5.), 0:2 Humar (Prusnik, Sotlar, 20.), 1:2 Nemeček (Kuzman, Sotlar, 29., PP1), 2:2 Ogrizek (Vučurević, Ferlež, 30.), 3:2 Nemeček (65.)

Tekmo so bolje začeli gostje iz Zaloga, ki so v prvo tretjino dobili z rezultatom 2:0. V peti minuti je bil natančen Luka Šimunovič, ob koncu pa je na 2:0 povišal Nik Humar. Drug del igre je poskrbel za obratno sliko. Boljši so bili Mariborčani, ki so uspeli rezultat izenačiti. Niko Nemeček je dosegel gol ob igralcu več, Aljaž Ogrizek pa je na polovici tekme izenačil na 2:2. V zadnji tretjini se mreži nista zatresli. V podaljšku je le šest sekund pred iztekom zmagovalca odločil Niko Nemeček in prinesel Mariboru zmago.