8. november 2018, Minsk – Slovenska moška hokejska reprezentanca je v sklopu novembrskega zbora v sezoni 2018/19 na turnirju iz niza Euro Ice Hockey Challenge v Minsku odigrala prvo tekmo proti izbrani vrsti Latvije ter po šestdesetih minutah morala priznati premoč nasprotnikov, ki so bili boljši s 4:1.

Na prvi tekmi turnirja je selektor Ivo Jan v gol postavil Roka Stojanoviča. Že v uvodnih minutah srečanja se je pokazalo, da bodo baltski hokejisti trd oreh za precej pomlajeno slovensko izbrano vrsto. Prvič so slovensko mrežo nasprotniki zatresli v 5. minuti, nato pa še tik pred koncem uvodnega dela. Naši hokejisti so sicer imeli nekaj priložnosti, najlepšo sta uprizorila Blaž Tomaževič in Luka Bašič, a so vse ostale neizkoriščene.

DSC_0369

Drugih dvajset minut se je začelo podobno kot prvih, saj so Latvijci kaj kmalu zadeli še v tretje, nato pa v 37. minuti izkoristili prednost dveh igralcev na slovenski kazenski klopi ter pred začetkom zadnjega dela današnje tekme ušli na visokih 4:0 .

V zaključku so bili slovenski risi nekoliko bolj enakovreden nasprotnik, čeprav so si ponovno prislužili kar nekaj kazenskih minut. V bolj enakovredni igri so si ustvarili več priložnosti pred vrati latvijskega čuvaja mreže. Eno takšnih je v 51. minuti ob prednosti igralca več na ledu izkoristil Nik Simšič, po podaji Klemena Pretnarja in Kena Ograjenška, ter plošček spravil za hrbet latvijskega vratarja za končnih 4:1.

Jutri naše rise čaka obračun z domačini Belorusi.

LATVIJA – SLOVENIJA 4:1 (2:0,2:0,0:1)

1:0 – 04:51 Maslovskis (Mamcics, Auzins)
2:0 – 19:52 Dzierkals (Salija, Kulda)
3:0 – 23:34 Kulda (Kalns)
4:0 – 36:45 Kalns (Razgals) PP2
4:1 – 50:05 Simšič (Pretnar, Ograjenšek) PP1

Kazni: LAT 12 (4,2,6); SLO 14 (2,4,8)
Streli: LAT 22 (5,10,7); SLO 19 (6,9,4)

Slovenija: Stojanovič, Gračnar, Ograjenšek, Kuralt, Simšič, Štebih, Pretnar, Pance Ž., Ropret, Hebar, Magovac, Logar, Čimžar, Koblar, Zajc, Planko, Selan, Pem, Orehek, Tomaževič, Kalan, Bašič; Selektor: Ivo Jan