Kranjski in celjski kadeti se borijo za tretje mesto v državnem prvenstvu. V prvem medsebojnem obračunu, ki je včeraj potekal v Kranju, so se zmage veselili Štajerci.

Celjski hokejisti, razočarani po izpadu iz boja za naslov, so boj za bronasto medaljo bolje pričeli in svoj način igre nekako uspevali zadrževati skozi srečanje. Boljša igra štajerskih hokejistov se je obrestovala v 11. minuti Nika Petka. V disciplinirani igri obeh ekip so bile prave priložnosti dokaj redke, zato je bil zadetek kar velika prednost pred nadaljevanjem. Izid se do konca prvega dela ni spremenil, sprememb pa ni bilo niti skozi drugo tretjino. Celje ni uspelo izkoristiti prednosti igralca več na ledu, čeprav se jim je ponudila priložnost na začetku in na koncu druge tretjine. Trd boj se je nadaljeval skozi zadnji del, kjer pa so bili tudi domači nespretni ob igri z igralcem več. Takoj na začetku tretje tretjine, nato pa še trikrat v zadnjem delu zadnje tretjine so napadali z igralcem več, nekaj časa tudi z dvema, vendar se mreža Celja ni zatresla. V 49. minuti je Petek povišal vodstvo Celja, domači pa so poraz omilili 22. sekund pred iztekom rednega dela. Nov dvoboj nasprotnika čaka že danes, spopadla pa se bosta v Celju.

HK Triglav : HK Celje 1:2
(0:1, 0:0, 1:1)
Kadetsko prvenstvo, tekme za tretje mesto, izid v zmagah 0:1

Kranj, dvorana Zlato polje. Gledalcev: 70. Sodniki. Čamdžić, Pagon, Hoffman.

Strelci: 0:1 Petek (Drozg, Predan, 11.), 0:2 Petek (Čirič, Drozg, 49.), 1:2 Rozman (60.)

Kazenske minute: Triglav 4 (0, 4, 0), Celje 8 (0, 0, 8)
Streli na gol: Triglav 22, Celje 27