V soboto sta se v slovenskem obračunu pomerila SIJ Acroni Jesenice in Playboy Slavija. Železarji so se veselili visoke zmage s 7:0. Do zmage tudi Triglav iz Kranja, ki je bil boljši od Kitzbühel, Celje klonilo po kazenskih strelih.

SIJ Acroni Jesenice : Playboy Slavija 7:0 (0:0, 3:0, 4:0)
Jesenice, dvorana Podmežakla, gledalcev: 550, sodniki: Kamšek, Bergant, Bohinc.

Strelci: 1:0 Rajsar (Židan, Ejup, 22.), 2:0 Sefič (Ejup, 24.), 3:0 Manfreda (Sodja, Sefič, 29.), 4:0 Brus (Ejup, 49), 5:0 Zupančič (Brus, 49.), 6:0 Sodja (Erman, 54., PP1), 7:0 Tošič (Sefič, Sodja, 57., PP1)

Kazenske minute: Jesenice 8, Slavija 26 + 10 (Čampa)

Na Jesenicah je bil odigran slovenski obračun med železarji in Slavijo. Domači so na zadnjih dveh tekmah imeli ogromno težav z realizacijo in tudi v prvi tretjini je kazalo, da se jim bo ponovila zgodba, saj sta obe mreži mirovali. V drugem delu igre pa so železarji hitro začeli polniti mrežo nasprotnika. V 22. minuti je prvi gol na tekmi dosegel Sašo Rajsar, manj kot dve minuti zatem je bilo že 2:0. Med strelce se je vpisal David Sefič. Do konca druge tretjine je v polno zadel še Marjan Manfreda. Tudi v zadnji tretjini domači niso popustili in Slaviji zabili še štiri gole. Med strelce so se vpisali še Miha Brus, Anže Zupančič, Urban Sodja in Luka Tosič.

Jesenice-Slavija

Triglav Kranj : Kitzbühel 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Kranj, Ledena dvorana Zlato polje, gledalcev, sodniki Škofic, Čamdžič in Markizeti.

Strelci: 1:0 Pugelj (15.), 1:1 Hochfilzer (Ivanov, Hummer, 18.), 2:1 Kalan (Čimžar, 31.), 2:2 Ullrich (Magovac, Lenes, 32.), 3:2 Kalan (Hočevar, 45.)

Kazenske minute: Triglav 8, 14.

V Kranju so gledalci lahko videli napet obračun. Po drugi tretjini je bil namreč rezultat izenačen, vsaka ekipa je v prvem in drugem delu igre zadela po enkrat. Triglav je v vodstvo popeljal Julijan Pugelj, rezultat pa je izenačil Henrik Hochfilzer. Luka Kalan je poskrbel za novo vodstvo na tekmi, ki pa ni dolgo trajalo, saj je do novega izenačenja prišlo po minuti in 19 sekundah.  Kalan je v zadnji tretjini dosegel tudi svoj drugi gol na tekmi, tokrat pa je Kranjčanom uspelo zadržati vodstvo in prišli so do pomembne zmage.

Kapfenberg : Celje 5:4 (1:2, 2:1, 1:1, 0:0) – po kaz. strelih
Kapfenberg, sodniki Lendl, Seewald in Verworner.

Strelci: 0:1 Ograjenšek (Kuzman, 10.), 1:1 P. Winzig (Loibnegger, D. Winzig, 14.), 1:2 Kuzman (Čuvan, 18.), 1:3 Ogrizek (Uduč, Knez, 24.), 2:3 Schonaklener (Natter, Stühlinger, 32.), 3:3 Schiechl (Natter, Schonaklener, 33.), 3:4 Ogrizek (Mercina, Kuzman, 43., PP1), 4:4 Pirmann (D. Winzig, P. Winzig, 49., PP1), 5:4 P. Winzig (PS)

Kazenske minute: Kapfenberg 10, Celje 8

Obračun v Kapfenbergu so bolje začeli celjski hokejisti, ki so na polovici prve tretjine povedli z 1:0, ko se je med strelce vpisal Tim Ograjenšek. Za domače izenačenje je v 14. minuti poskrbel Philipp Winzig. Nato so Celjani udarili dvakrat zapored. Na 2:1 je povišal Žiga Kuzman, tretji gol pa je za hokejiste iz knežjega mesta poskrbel Aljaž Ogrizek. Sledila je nepazljivost gostov, kar so avstrijski železarji izkoristili in v minuti in 42 sekundah izenačili rezultat na 3:3. Celje je nato še tretjič na tekmi povedel, ob igralcu več je zadel Aljaž Ogrizek, sledilo pa je novo izenačenje. Natančen je bil Markus Pirmann. Sledili so podaljški in kazenski streli, pri katerih se je Celju ponovila zgodba iz zadnjega kroga, ko so znova izgubili po loteriji.