V 24. krogu hokejske lige INL sta bila odigrana dva slovenska obračuna. Team Jesenice so kar z 9:0 ugnale Playboy Slavijo, Triglav Kranj pa je Celje premagal po izvajanju kazenskih strelov. Visok poraz Bleda.

HKMK Bled : Merano 3:13 (1:3, 0:4, 2:6)

Strelci: 0:1 Turon (Rizzi, Desmet, 3.), 0:2 Turon (Plankl, 7.), 0:3 Turon (Plankl, 11., SH1), 1:3 Te. Burazin (Zavrl, 13.), 1:4 Desmet (Grandi, 24., PP1), 1:5 Ansoldi (Mitterer, Faggioni, 26.), 1:6 Ansoldi (Mitterer, Palla, 33.), 1:7 Mitterer (Ansoldi, 39.), 1:8 Turon (Grandi, 41.), 1:9 Desmet (Plankl, Delladio, 43., PP1), 1:10 Turrin (Rizzi, 47.), 2:10 Ta. Burazin (Zavrl, Te. Burazin, 47.), 2:11 Faggioni (Ansoldi, Beber, 50., PP2), 3:11 Zavrl (Te. Burazin, Ravnihar, 53.), 3:12 Plankl (Grandi, 56.), 3:13 Turrin (Valgoi, 56.)

Blejci so zabeležili visok poraz proti Meranu, ki je bil boljši tekmec od začetka do konca, pa čeprav so si tudi domači hokejisti pripravili lepo število strelov na nasprotnikova vrata. Pri gostih je bil razpoložen predvsem David Turon, ki je dosegel prve tri zadetke za svojo ekipo. Za ”hat-trick” je potreboval vsega 12 minut. V prvem delu igre so sicer zadeli tudi igralci Bleda, v polno je meril Tevž Burazin. Prav omenjeni igralec in Tomas Zavrl sta sodelovala pri vseh treh zadetkih svoje ekipe, oba sta dosegla po en gol in dve podaji. Preostali zadetek je dosegel Tadej Burazin. Sicer pa je Merano dobil drugo in tretjino s štirimi zadetki prednosti in se na koncu veselil zmage s 13:3.

Team Jesenice : Playboy Slavija 9:0 (2:0, 4:0, 3:0)

Strelci: 1:0 Rajsar (Svete, Remar, 1.), 2:0 Jeklič (Dolinšek, 4.), 3:0 Lahajnar (25.), 4:0 Zupančič (Manfreda, Remar, 29., PP1), 5:0 Hadžič (Podrekar, Stan, 33.), 6:0 Remar (Zupančič, Rajsar, 35.), 7:0 Remar (Rajsar, Svete, 47.), 8:0 Podrekar (Berlisk, Sodja, 54.), 9:0 Zupančič (Manfreda, Stan, 56.)

Derbi med najboljšima slovenskima ekipama v ligi INL se je končal povsem po željah ekipe Team Jesenice, ki so visoko, kar z 9:0, ugnale Slavijo. Za prvi zadetek so Železarji potrebovali vsega 34 sekund, med strelce pa se je vpisal Sašo Rajsar. V prvi tretjini je padel še en gol, dosegel ga je Aleš Jeklič. V drugem delu igre so Jeseničani zabili nasprotniku kar štiri zadetke, v zadnji pa dodali na svoj račun še tri. Aleš Remar in Anže Zupančič sta se med strelce vpisala dvakrat, vratar Jure Pavlič pa je mrežo ohranil nedotaknjeno, saj je zaustavil vseh 28 strelov na svoja vrata.

Triglav Kranj : Celje 4:3 (2:1, 1:1, 0:1, 0:0, 1:0)

Strelci: 0:1 Uduč (Truden, 6.), 1:1 Mulej (Zupan, 8.), 2:1 Ahačič (Škrjanec, Berčič, 11.), 3:1 Hočevar (Berčič, Čimžar, 21.), 3:2 Jezovšek (Uduč, Ograjenšek, 25.), 3:3 Ograjenšek (Uduč, 42., SH)

Drugi slovenski obračun je bil veliko bolj napet. Prvi so na tekmi dosegli zadetek gostje, ko se je med strelce vpisal Aljaž Uduč, ki je sodeloval pri vseh zadetkih svoje ekipe, saj je prispeval še dve podaji. Triglav je nato zaigral odločneje, najprej prek Mihe Muleja izenačil, nato pa še dvakrat zatresel mrežo nasprotnika in v 21. minuti vodil s 3:1. A hokejisti iz knežjega mesta so se, podobno kot na zadnji tekmi pred domačimi navijači, znova uspeli vrniti po zaostanku dveh zadetkov. Žan Jezovšek je v 25. minuti znižal na gol zaostanka, Tim Ograjenšek pa je v 42. minuti kljub igralcu manj poskrbel za izenačenje. Mreži se do konca rednega dela nista več zatresli, enako je bilo v podaljšku, pri izvajanju kazenskih strelov pa so bili uspešnejši domači hokejisti, ki so sicer tekom tekme priigrali kar 20 strelov več na vrata.