4. april 2016, Ljubljana – Zmagovalca tretje tekme za naslov državnih prvakov v sezoni 2015/16 med HDD Telemach Olimpijo in HDD Sij Acroni Jesenice je odločila šele osma serija kazenskih strelov, saj lepo zapolnjena dvorana v Tivoliju, kljub številnim lepim priložnostim na obeh straneh, do konca tekme ni videla zadetka. Z zmago 1:0 so železarji povedli v skupnem seštevku zmag v končnici z 2:1 in za ubranitev naslova državnih prvakov potrebujejo le še eno zmago.

Domači hokejisti so v začetnih dvajsetih minutah pokazali nekoliko boljšo igro, kot na drugi tekmi. Gostje z Jesenic so nadaljevali s predstavo, ki so jo pokazali pred štirimi dnevi, a kljub temu niso izkoristili številčne premoči v tem delu srečanja. Videli smo lahko nekaj priložnosti na obeh straneh, ki pa so se končale brez zadetkov. V drugem delu so številčno prednost na ledu imeli zmaji, a je bil izplen podoben jeseniškemu. Tudi sicer so Olimpijini hokejisti imeli več priložnost, a nobene niso znali zaključiti z zadetkom, medtem ko so na drugi strani imeli železarji pred odhodom na drugi odmor tudi nekaj hokejske sreče.  Nekaj lepih priložnosti na obeh straneh so gledalci lahko videli tudi v tretjem delu obračuna, ki pa so imele enako usodo, kot vsi dosedanji poskusi, da bi rezultat premaknili z začetne točke. V nadaljevanju tudi pet-minutni podaljšek ni prinesel zmagovalca, zato so sledili kazenski streli. V osmi seriji je zmago Jesenicam priboril kapetan Miha Brus, medtem ko je golman Žan Us že drugo tekmo zapored ostal nepremagan.

Moštvi igrata na tri zmage. Četrta tekma bo v četrtek, 7/4/2016 ob 19.30 na Jesenicah.

HDD Telemach Olimpija – HDD Sij Acroni Jesenice 0:1* (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)