V slovenskem obračunu se je Playboy Slavija veselila zmage proti Triglavu iz Kranja s 3:2. Hokejisti Celja so pred domačimi navijači morali priznati premoč Kitzbühelu po izvajanju kazenskih strelov. HKMK Bled izgubil z 1:5.

HK Celje : Kitzbühel 4:5 (1:3, 3:0, 0:1, 0:0, 0:1) – po kaz. strelih
Celje, Mestni park Celje, gledalcev 220, sodniki B. Lešnjak, A. Lešnjak, Vagon.

Strelci: 0:1 Sacchetti (10.), 0:2 Magovac (Kaindl, Hummer, 11.), 0:3 Ullrich (Lenes, Dolnik, 13.), 1:3 Jezovšek (Ograjenšek, Kastelic, 18.), 2:3 Knez (Kastelic, Ogrizek, 30.), 3:3 Knez (Klavžar, Manfreda, 31.), 4:3 Ogrizek (Ribič, 34.), 4:4 Exenberger (51.), 4:5 Ullrich 65., PS)

Kazenske minute: Celje 8, Kitzbühel 10.

Za Celjane se obračun ni začel najbolje, po trinajstih minutah igre so se znašli v zaostanku z 0:3. Pred koncem prve tretjine so znižali zaostanek na 1:3, med strelce se je vpisal Žan Jezovšek. V drugem delu igre so domači pokazali zobe in kar trikrat zatresli mrežo gostov in prišli do preobrata (4:3). Najprej je bil dvakrat natančen Blaž Knez, za prvo vodstvo na tekmi pa je poskrbel Aljaž Ogrizek. V zadnji tretjini so gostje izsilili podaljšek, v katerem zmagovalec ni bil odločen. Pri izvajanju kazenskih strelov so bili spretjejši in uspešnejši hokejisti Kitzbühela.

DSC_2026

HKMK Bled : Kapfenberg 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Bled, Ledena dvorana Bled, gledalcev 100, sodniki Bajt, Markizeti, Miklič.

Strelci: 0:1 Zosiak (Niec, Trost, 7., PP1), 0:2 Winzig (Niec, Pirmann, 37.), 0:3 Zosiak (Polata, Niec, 45., PP2), 0:4 Trost (Zosiak, Niec, 46., PP1), 0:5 Pirmann (52., PS), 1:5 Vodnjov (Mašič, Pazlar, 54., PP1)

Kazenske minute: Bled 16, Kapfenberg 16.

Blejci so se nasprotniku dobro upirali dve tretjini, v zadnji pa popustili in izgubili z 1:5. Predvsem niso znali izkoristiti igralca več na ledu, medtem ko je Kapfenberg trikrat izkoristil prednost enega oziroma dveh igralcev več na ledu. Po dveh tretjinah so gostje vodili z 2:0, v zadnji je znašala prednost že 5:0, nato pa je Jernej Vodnjov dosegel častni zadetek in postavil končni rezultat srečanja.

Bled je bil konkurenčen, a premalo za zmago (foto: Urška Herak Rener)

Triglav Kranj : Playboy Slavija 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Kranj, Dvorana Zlato polje, gledalcev 150, sodniki Škofic, Rojko, Turk.

Strelci: 1:0 Škrjanec (Terlikar, Ahačič, 16., PP1), 1:1 Oberstar (Snoj, Zdešar, 20.), 1:2 Režek (Prusnik, 22.), 2:2 Čimžar (Potočnik, Markelj, 35., PP2), 2:3

Kazenske minute: Triglav 10, Slavija 20.

Slovenski obračun med Triglavom in Slavijo je bil napet do samega konca. Domači so povedli v 16. minuti ob igralcu več, ko se je med strelce vpisal Blaž Škrjanec. Na 1:1 je izenačil Luka Oberstar v 20. minuti. V drugem delu igre so najprej zadeli gosti, v 22. minuti je bil natančen Gregor Režek. V 35. minuti je sledilo izenačenje, prednost dveh igralcev več na ledu je izkoristil Tadej Čimžar. V zadnji tretjini je v polno zadel povratnik na ledene ploskve Luka Ščap, kar je bil tudi odločilen zadetek na tekmi.

Lustenau : SIJ Acroni Jesenice 6:3 (1:2, 2:0, 3:1)
Lustenau, Rheinhalle, gledalcev 611, sodniki Nikolic, Holler, Krausz.

Strelci: 1:0 Oberscheider (Fritz, Haberl, 5.), 1:1 Pesjak (Remar, Manfreda, 11., PP1), 1:2 Manfreda (Remar, 20.), 2:2 Schraven (Barney, Zorec, 21.), 3:2 Oberscheider (Wiedmaier, Zorec, 27.), 4:2 Saarinen (Siksnis, Wilfan, 46.), 4:3 Ejup (Brus, Grahut, 51., PP1), 5:3 Wiedmaier (Barney, Schraven, 54.), 6:3 Wilfan (Oraze, 60., EN)

Kazenske minute: Lustenau 8, Jesenice 8

Železarji so na gostovanju v peti minuti prišli v zaostanek, a nato prek Mihe Pesjaka in Marjana Manfrede uspeli priti do preobrata. V drugem delu igre so domači dvakrat zadeli in v zadnji tretjini prišli do dveh golov prednosti. Jesenice je na gol zaostanka približal Damir Ejup, sledila sta dva zadetka domačih, ki so se na koncu veselili zmage s 6:3.