6. november 2015, Katovice – Risi so na drugi tekmi mednarodnega turnirja Euro Ice Hockey Challenge na Poljskem s 5:1 premagali pomlajeno izbrano vrsto Avstrije in tako v 29-ih medsebojnih obračunih s severnimi sosedi osvojili že štirinajsto zmago (11 porazov, 4 remiji, gol razlika 77:65).

V prvem delu srečanja so, kljub večjemu številu poskusov z avstrijske strani, bili slovenski hokejisti uspešnejši. Najprej je v 13. minuti prvi gol, po podaji Davida Rodmana in Sabahudina Kovačeviča, dosegel Žiga Jeglič, nato pa v 16. minuti še Anže Ropret, kateremu je pak podal Miha Logar. Avstrijski orli so poskusili vrniti udarec z golom Ganahla znižali na 2:1

V drugi minuti nadaljevanja je svoj prvi reprezentančnih gol med člansko selekcijo dosegel Jurij Repe, po podaji Kena Ograjenška. Kljub temu, da so bili slovenski hokejsti dvakrat z igralcem manj na ledu je rezultat 3:1 zdržal do konca drugega dela tekme.

V zadnjem delu tekme so risi prevzeli popolno oblast na ledu. V 45. minuti sta se drugič nocoj med strelce in podajalce vpisala Žiga Jeglič in David Rodman, nato pa je v 54. minuti zadel še Andrej Hebar, podala sta mu Boštjan Goličič in Mitja Robar za končnih 5:1.

Slovenija bo naslednjo tekmo igrala v soboto, 7/11/2015, ob 16. uri proti reprezentanci Koreje.

5:1 – 53:35 Hebar (Goličič, Robar)

Streli: SLO 29 (9,7,13), AUT 36 (11,15,10)

Kazni: SLO 14, AUT 10; Kuralt (2 min, 1:54), Spannring (2 min, 11:12), Pavlin (2 min, 16:46), Brucker (2 min, 17:53), Kuralt (2 min, 30:52), Robar (2 min, 38:20), Kuralt (2 min, 41:46), Ganahl (2 min, 46:08), Goličič (2 min, 47:20), Hartl, (2 min, 54:08), Ropret (2 min 58:41), Woger (2 min, 58:43)