25. april 2019, Ljubljana – Hokejisti HK SŽ Olimpija so, po torkovem porazu z 2:4 na prvi tekmi finala končnice državnega prvenstva na Jesenicah, z drevišnjo zmago na povratnem srečanju s 5:2 v boju z večnimi tekmeci HDD SIJ Acroni Jesenice s skupnim izidom 7:6 osvojili naslov državnih prvakov Slovenije v sezoni 2018/19. Ljubljanskim hokejistom je tako uspelo osvojiti “trojno krono”, saj so že septembra lani zmagali v tekmovanju za Pokal Slovenije, pred dnevi pa so po sedmi tekmi finalne serije končnice postali tudi prvaki Alpske hokejske lige.

Srečanje so bolje začeli Ljubljančani, ko je, po napaki Železarjev, v protinapadu z igralcem manj na ledu zadel Aljaž Chvatal. Na jeseniški odgovor ni bilo potrebno čakati dolgo, saj je že v naslednjem napadu za hokejiste iz Podmežakle zadel Eric Pance in poravnal rezultat na 1:1, s katerim sta ekipi tudi odšli na prvi odmor.

Tudi v nadaljevanju so odločneje začeli hokejisti Olimpije in v 22. minuti nocojšnjega obračuna ponovno povedli. Plošček je za hrbet jeseniškega čuvaja mreže spravil Žiga Pešut. Selektor Železarjev Marcel Rodman je na drugi zadetek Zmajev odgovoril z menjavo vratarja. Matta Climieja je zamenjal Clarke Saunders, ki je branil že v zadnji tretjini prve tekme na Jesenicah in domači gol ohranil nedotaknjen. Taktična poteza se je branilcem naslova državnih prvakov obrestovala, saj je v 33. minuti z igralcem manj zadel Mathieu Gagnon in znova izenačil na 2:2.

V zaključku tekme je Olimpija okrepila pritisk na jeseniški gol, kar se je varovancem Jureta Vnuka obrestovalo v 44. minuti, ko je mrežo Železarjev zatresel Miha Zajc. Ljubljanski hokejisti tudi v nadaljevanju niso popustili in na polovici zadnje tretjine je Miha Zajc zadel še v drugo, povišal prednost Olimpije na 4:2 in tako v skupnem seštevku obeh tekem rezultat izenačil na 6:6. Mož odločitve za Olimpijo je bil dobrih pet minut pred koncem Žan Jezovšek, ki je jeseniško obrambo premagal še petič nocoj in postavil končni izid srečanja na 5:2.

HK SŽ Olimpija – HDD SIJ Acroni Jesenice 5:2 (1:1,1:1,3:0)

1:0 – 09:48 Chvatal SH1
1:1 – 10:05 Pance E. (Bašič) PP1
2:1 – 21:41 Pešut (Čepon M., Simšič)
2:2 – 32:46 Gagnon (Čimžar, Tavželj) PP1
3:2 – 43:01 Zajc
4:2 – 49:30 Zajc (Koren, Mušič) PP1
5:2 – 54:52 Jezovšek