11. april 2016, Ljubljana – Lovoriko državnih prvakov v članski konkurenci v sezoni 2015/16 so osvojili hokejisti HDD Telemach Olimpija, potem ko so v odločilni peti tekmi premagali HDD Sij Acroni Jesenice z 2:0 in tako bili boljši od branilcev naslova v zmagah s 3:2.

Prvih dvajset minut zadnje letošnje tekme je obetalo dokaj izenačen in neizprosen obračun za novo klubsko zvezdico. Kljub izključitvam na obeh straneh, nobena izmed ekip ni uspela izkoristiti številčne premoči na ledu, tako da so hokejisti na prvi odmor odšli brez zadetkov. Podobna zgodba je sledila v  nadaljevanju tekme, kjer nobena izmed ekip ni uspela premakniti rezultata z začetne točke. Preobrat je sledil v drugi minuti zadnje tretjine, ko je mrežo železarjev zatresel Jure Sotlar za vodstvo z 1:0. Jeseničani so v nadaljevanju poskušali izenačiti, pri čemer pa niso bili posebej uspešni, saj so v celotni tretjini proti golu zmajev sprožili dva strela, medtem ko ji je bilo v obratni smeri deset. Slabih pet minut pred koncem srečanja so poskusili tudi z dodatnim igralcem na ledu, kar pa so Olimpijini hokejisti kaznovali z zadetkom v prazen gol in tako s končnih 2:0 potrdili zmago in osvojitev 15. naslova državnih prvakov.

HDD Telemach Olimpija – HDD Sij Acroni Jesenice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

1:0 – 41:16 Sotlar (Ropret)
2:0 – 55:58 Koblar

Streli: Olimpija 38 (13, 15, 10), Jesenice 20 (8, 10, 2)
Kazni: Olimpija 16 (4, 2, 10), Jesenice 45 (6, 2, 37)