Reprezentanca člani

Foto: IIHF

Februarski reprezentančni zbor risov

30. januar 2019, Ljubljana –  Teden dni nas še loči od mednarodnega turnirja iz niza Euro Ice Hockey Challenge na Bledu, ki bo za slovensko člansko moško izbrano vrsto predstavljal osrednji del februarskega reprezentančnega zbora. Slednji se bo začel v ponedeljek popoldne, ko se bodo izbranci selektorja Iva Jana zbrali v tradicionalni pripravljalni bazi slovenskih hokejskih reprezentanc na Bledu. Po pričakovanjih selektorja se bo tokratnega reprezentančnega zbora udeležila večina stalnih članov slovenske izbrane vrste.

Strokovni štab reprezentance je v programu priprav za torek in sredo predvidel skupne treninge na ledu, nato pa slovenske rise od četrtka do sobote čakajo trije prijateljski obračuni z ekipami Italije, Madžarske in Belorusije.

Zadnji reprezentančni zbor članske ekipe v tej sezoni je predviden v začetku aprila, ki ga bodo naši hokejisti zaključili z nastopom na svetovnem prvenstvu Divizije I-A v Kazahstanu.

Vstopnice za tekme slovenske reprezentance po ceni 7 evre (4 evre za mladino od 12 do 18 let) so že naprodaj na spletnem portalu mojekarte.si, kupiti pa jih bo mogoče tudi eno uro pred začetkom tekme na blagajni Ledene dvorane Bled.

Razpored tekem

četrtek, 7. februar 2019
16.00 Italija -Belorusija
19.30 Slovenija – Madžarska

petek, 8. februar 2019
16.00 Belorusija – Madžarska
19.30 Slovenija – Italija

sobota, 9. februar 2019
16.00 Italija – Madžarska
19.30 Slovenija – Belorusija

Selektor je na tokratni reprezentančni zbor povabil naslednje ugralce:

Vratarji    
GRAČNAR * Luka HC Innsbruck (AUT)
KROŠELJ Gašper BK Mlada Boleslav (CZE)
PINTARIČ Matija Rouen Dragons (FRA)
Branilci    
GREGORC *
Blaž HC Vitkovice (CZE)
KOVAČEVIČ Sabahudin BK Mlada Boleslav (CZE)
LOGAR Miha Strasbourg (FRA)
MAGOVAC Aleksandar Grenoble (FRA)
PODLIPNIK Matic HC Karlovy Vary (CZE
REPE Jurij Herning Blue Fox (DEN)
SELAN Maks Chamonix (FRA)
ŠTEBIH Miha HC Dukla Jihlava (CZE)
Napadalci    
ČIMŽAR Tadej HDD Jesenice (SLO)
HEBAR Andrej UTE (HUN)
JEGLIČ Žiga HC Slovan (SVK)
KALAN Luka HDD Jesenice (SLO)
KOBLAR Gregor HK Olimpija (SLO)
OGRAJENŠEK *
Ken Graz99er (AUT)
PANCE Žiga DVTK Jegesmedvék (SVK)
RODMAN David HDD Jesenice (SLO)
SABOLIČ Robert Torpedo Nižnji Novogrod (RUS)
SIMŠIČ Nik KHL Medveščak (CRO)
TIČAR Rok Kölner Haie (GER)
URBAS Jan Fischtown Pinguins (GER)
VERLIČ Miha Fischtown Pinguins (GER)
ZAJC Miha HK Olimpija (SLO)

* poškodba

Rezerve

STOJANOVIČ Rok Lyon (FRA)
US ** Žan HK Olimpija (SLO)
ČEPON **
Mark KHL Medveščak (CRO)
PAVLIN Žiga Česke Budejovice (CZE)
BAŠIČ **
Luka HDD Jesenice (SLO)
PREDAN Aljaž EC Salzburg II (AUT)

** naknadni vpoklic / zamenjava za poškodovanega igralca

Komentarji

  • Zavarovalnica Triglav

    Zavarovalnica Triglav
  • Telekom Slovenije

    Telekom Slovenije
  • Petrol

    Petrol
  • Riko

    Riko
  • Toyota

    Toyota
  • Kompas

    Kompas
  • mercator-logotip-positive-pokoncen+slogan

    mercator-logotip-positive-pokoncen+slogan
  • Unija

    Unija
  • iTAK Sport

    iTAK Šport - hokejska oprema, navijaški artikli za hokej
  • BTC City

    BTC City
  • Mercedes Benz

    Mercedes Benz
  • KonicaMinolta

    KonicaMinolta
  • Slovenske železnice

    Slovenske železnice
  • sinusiks-new

    sinusiks-new
  • Amicus

    Amicus
  • Europlakat

    Europlakat
  • Warrior

    Warrior
  • Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport

    Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport
  • Fundacija za šport

    Fundacija za šport
  • Bled

    Bled