V Zalogo sta se na tekmi The Movember Game pomerili ekipi Playboy Slavija in SIJ Acroni Jesenice. S 6:2 so zmagali železarji. Hokejisti Celja so pred domačimi navijači dobili napet obračun proti Bledu s 6:4. Triglav iz Kranja je v Kapfenbergu izgubil s 5:9.

Playboy Slavija : SIJ Acroni Jesenice 2:6 (0:1, 1:1, 1:4)
Zalog, Dvorana v Zalogu, gledalcev 450, sodniki Jeram, Rojko, Turk.

Strelci: 0:1 Brus (Zupančič, 15.), 1:2 Čampa (Snoj, Zagorc Pilko, 37.), 1:2 Rajsar (Brus, Tošič, 40.), 1:3 Bizalj (Pem, Sodja, 48.), 1:4 Pem (Sodja, Svete, 50.), 2:4 Zagorc Pilko (Truden, 54.), 2:5 Manfreda (Erman, Remar, 56., PP1), 2:6 Remar (Erman, Sefič, 58.)

Kazenske minute: Slavija 15 + 20 (Krivec), Jesenice 2.

Obračun v Zalogu je bil v znamenju brkačev, ekipa Playboy Slavije je namreč organizirala dobrodelno tekmo. V prvi tretjini so navijači videli le en zadetek, železarje je v vodstvo povedel Miha Brus. V drugem delu je prišlo do izenačenja, za veselje domačih navijačev je v 37. minuti poskrbel Andraž Čampa. Še pred iztekom 40 minut so gostje prišli do novega vodstva, za 2:1 je zadel Sašo Rajsar. V zadnjem delu igre so Jeseničani pobegnili na +3, domačega vratarja sta premagala Peter Bizalj in Nik Pem. Sedem minut pred koncem je Slavijo v igro vrnil Tilen Zagorc Pilko. Sledila sta še gola Marjana Manfrede in Aleša Remarja, obračun brkačev je tako pripadel Jesenicam.

HK Celje : HKMK Bled 6:4 (2:1, 2:1, 2:2)
Celje, Dvorana v mestnem parku, sodniki Kralj, Čertanc, Lešnjak.

Strelci: 0:1 Kaimel (Šebjanič, Ta. Burazin, 3.),  1:1 Ramšak (Hafner, Manfreda, 8.), 2:1 Ograjenšek (Hafner, 11.), 2:2 Novak (Vodnjov, 28.), 3:2 Nemeček (Čuvan, 35.), 4:2 Jezovšek (Kastelic, 40., PP1), 4:3 Vodnjov (47., PP1), 5:3 Ogrizek (Knez, 52.), 5:4 Zor (Ta. Burazin, Kaimel, 54.), 6:4 Jezovšek (Hafner, 62., SH1)

Kazenske minute: Celje 14, Bled 16

Navijači so v Celju videli napet obračun, ki so ga bolje začeli gostje. Do vodstva so prišli v tretji minuti, med strelce se je vpisal Klemen Kaimel. Domači so nato odgovorili z dvema goloma, za preobrat sta poskrbela Domen Mark Ramšak in Tim Ograjenšek. Tudi drugi del so bolje začeli Blejci, za izenačenje je poskrbel Aljaž Novak. Novo vodstvo je domačim prinesel Niko Nemeček, Žan Jezovšek pa je za sekundo prehitel sireno in ob igralcu več povišal na 4:2. V zadnji tretjini je labode na zadetek zaostanka približal Jernej Vodnjov, Aljaž Ogrizek pa je znova poskrbel za +2 (5:3). Hokejisti Bleda se niso predali, za napeto končnico je poskrbel Jaka Zor. A zadnjo besedo so imeli Celjani, končni rezultat je postavil Jezovšek.

Bled-Celje_HKMKBled

Kapfenberg : Triglav Kranj 9:5 (5:1, 3:1, 1:3)
Kapfenberg, Športni center, sodniki Sporer, Dreier in Moisi.

Strelci: 1:0 P. Winzig (Orsagh, 4., PP1), 1:1 Grošelj (Kalan, 4.), 2:1 Titze (Hlozek, Stühlinger, 8.), 3:1 Natter (Stühlinger, 9., PP1), 4:1 D. Winzig (Pirmann, 15.), 5:1 Jachym (Hlozek, Polata, 16.), 6:1 Pirmann (D. Winzig, P. Winzig, 22.), 7:1 P. Winzig (Pirmann, D. Winzig, 24., PP1), 8:1 Loibnegger (D. Winzig, P. Winzig, 28.), 8:2 Terlikar (Zupan, Logar, 38.), 9:2 Schonaklener (Trost, 43.), 9:3 Vilfan (Pugelj, Ješe, 48., PP1), 9:4 Vovk (Pugelj, Ješe, 51.), 9:5 Kalan (58.)

Izključitve: Kapfenberg 12, Triglav 20 min.

Hokejisti iz Kranja so se z gostovanja vrnili s porazom. V četrti minuti sta padla kar dva zadetka, povedli so domači, a je po vsega 22 sekundah izenačil Sebastjan Grošelj. Feldkirch je nato začel mleti, dosegel kar sedem zaporednih golov in v 28. minuti vodil že z 8:1. Anže Terlikar je v 38. minuti dosegel drugi gol za orle. V zadnjem delu igre pa so hokejisti Triglava le postali učinkovitejši. Domači so sicer najprej prišli do vodstva z 9:2, nato pa so gostje zabili gol trikrat zapored (Miha Vilfan, Nejc Vovk in Tilen Kalan).