12. julij 2017, Ljubljana – Hokejska zveza Slovenije je določila razpored tekmovanja za državno prvenstvo v moški članski kategoriji v sezoni 2017/18, v katerem bodo nastopala moštva naslednjih klubov:

Konec tekmovanja: april 2018
Igralni dan: sobota, oz. med tednom (po potrebi)
Število tekem: 12 in tekme končnice

REDNI DEL

Tekmovanje rednega dela je sestavljeno:

– iz tekem med slovenskimi klubi v IHL (2 kroga)
– iz tekem med slovenskima kluboma v AHL (2 kroga)
– iz tekem med slovenskima kluboma v AHL in slovenskimi klubi  v IHL (2 kroga)

Pravico nastopa imajo igralci, registrirani pri HZS in tuji igralci z mednarodno transfer karto IIHF ali pisnim potrdilom IIHF. Na tekmi ima pravico nastopiti za klub 5 tujih igralcev.

Najmanjše število igralcev na tekmi: 10 igralcev v polju in 2 vratarja.

V rednem delu tekmovanja, kakor tudi v celotnem tekmovanju, moštva na vsaki tekmi igrajo do zmage. V primeru neodločenega rezultata po 60 minutah tekme, se igra podaljšek 5 minut oz. do zadetka s po 3 igralci v polju in vratarjem, na kar se izvajajo kazenski streli: prva serija po 3 kazenske strele izmenično, nato po potrebi po 1 kazenski strel izmenično do zmage.

Za zmago po 60 minutah igre moštvo dobi 3 točke, za zmago v podaljšku oz. po kazenskih strelih 2 točki, za poraz v podaljšku oz. po kazenskih strelih 1 točko, za poraz po 60 minutah igre 0 točk.

KONČNICA

V končnici državnega prvenstva nastopajo vsa moštva, štartne številke bodo postavljene na osnovi uvrstitve po rednem delu tekmovanja.

četrtfinale: 2:7, 3:6 in 4:5 (boljši po rezultatu iz 2 tekem), 1 prost
polfinale: proti zmag. 4:5  in zmag. 2:7 proti zmag. 3:6 (boljši po rezultatu iz dveh tekem)
finale: zmagovalca polfinala

Varianta A: ko eden ali oba slovenska kluba igrata finale končnice AHL, se igra na 2 zmagi (boljši iz 3 tekem)

Varianta B: ko nobeden od slovenskih klubov ne igra finale končnice AHL, se igra na 3 zmage (boljši iz 5 tekem)

Domačin prve tekme je nižje uvrščeno moštvo po rednem delu tekmovanja. Prednost domačega igrišča v končnici ima klub z nižjo štartno številko.

V načinu »boljši iz 2 tekem« šteje skupni rezultat obeh tekem.

Na odločilnih tekmah končnice, to je na 2. tekmi četrtfinala in polfinala in na 2. in 3. (A), ali 3., 4. oz. 5. (B) tekmi finala, se ob neodločenem rezultatu po 60. minutah igra podaljšek (4 igralci v polju in vratar) do »zlatega gola«, oz. 20 minut. V primeru, da v 20. minutah ni gola, se igra novi podaljšek do »zlatega gola«, oz. 20 minut in tako naprej. Pred podaljškom/i se očisti led.