V tekmi državnega prvenstva in lige INL je bila ekipa SIJ Acroni Jesenice boljša od HKMK Bled kar z 10:0. Hokejisti Celja so proti Kapfenbergu izgubili po izvajanju kazenskih strelov. Playboy Slavija je izgubila na gostovanju.

SIJ Acroni Jesenice : HKMK Bled 10:0 (2:0, 7:0, 1:0)
Jesenice, Dvorana Podmežakla, gledalcev 200, sodniki Bulovec, Bergant, Camdžič.

Strelci: 1:0 Stan (Zupančič, Židan, 9.), 2:0 Erman (Manfreda, Remar, 13.), 3:0 Sodja (Rakovič, Bizalj, 22.), 4:0 Sefič (Ejup, 26.), 5:0 Bizalj (Rakovič, Stan, 26.), 6:0 Rajsar (Remar, Erman, 33.), 7:0 Remar (Tošič, Stan, 36.), 8:0 Brus (Sefič, Zupančič, 38.), 9:0 Rajsar (Tošič, Remar, 40.), 10:0 Sodja (Stan, 44.)

Kazenske minute: Jesenice 2, Bled 8.

Železarji so prepričljivo ugnali hokejiste Bleda. Po prvi tretjini so gostje še držali korak z Jeseničani, saj so zaostajali le za dva gola. V drugem delu igre pa so domači stopili na plin in napolnili mrežo labodov, dosegli so namreč kar sedem zadetkov. V zadnji tretjini je padel še en zadetek, tako da so se Jesenice na koncu veselile zmage z 10:0.

HK Celje : Kapfenberg 5:6 (0:2, 4:2, 1:1, 0:0) – po kazenskih strelih
Celje, Dvorana v mestnem parku, sodniki Kamšek, Černe, Turk.

Strelci: 0:1 Pirmann (Loibnegger, 2.), 0:2 Natter (Schonaklener, 18.), 0:3 Polata (Pirmann, Winzig, 23., PP1), 1:3 Kastelic (Klavžar, 29.), 2:3 Manfreda (Ribič, 31.), 3:3 Čuvan (Kastelic, Klavžar, 33., PP1), 3:4 Winzig (Natter, 36.), 4:4 Ogrizek (Hafner, 37., SH1), 4:5 Loibnegger (Titze, 45., PP1), 5:5 Nemeček (Ribič, 56.), 5:6 Schiechl (65., GWS)

Kazenske minute: Celje 21 + 20 (Klavžar), Kapfenberg 23 + 20 (Loibnegger)

Obračun se za domače oklepnike ni začel najbolje. Po prvi tretjini so zaostajali z 0:2, v 23. minuti je Kapfenberg prišel do vodstva s tremi goli prednosti. Nato pa je prišlo obdobje celjskih hokejistov, ki so v 33. minuti prišli do izenačenja (3:3). Med strelce so se vpisali Nejc Kastelic, Rok Manfreda in Primož Čuvan. Sledilo je novo vodstvo gostov, v 37. minuti pa je ob igralcu manj na ledu za novo izenačenje poskrbel Aljaž Ogrizek. Tudi v zadnji tretjini je Kapfenberg prišel do novega vodstva, domači pa se niso predali in Niko Nemeček je v 56. minuti še enkrat več izenačil. V podaljških ni bilo odločilnega zadetka, pri kazenskih strelih pa so bili uspešnejši in srečnejši gosti.

Celje-Kapfenberg_BorisPavlovicCelje

Kitzbühel : Playboy Slavija 5:3 (0:2, 2:0, 3:1)
Kitzbühel, Športni park Kapserbrucke, gledalcev 400, sodniki Gruber, Bartl, Sparer.

Strelci: 0:1 Šimunovič (Čampa, Zdešar, 6., PP1), 0:2 T. Snoj (Č. Snoj, Čampa, 12.), 1:2 Sacchetti (Lenes, Ullrich, 24., PP1), 2:2 Sacchetti (Ullrich, 34.), 2:3 Č. Snoj (Čampa, Zdešar, 43., PP1), 3:3 Ullrich (Ivanov, Lenes, 46., PP1), 4:3 Wolf (Lenes, 48.), 5:3 Hochfilzer (Sacchetti, Wirl, 53.)

Kazenske minute: Kitzbühel 12, Slavija 6

Slavija je gostovanje začela odlično, v 6. minuti je prišla do vodstva ob igralcu več prek Luke Šimunoviča, Tadej Snoj pa je povišal prednost na 2:0. V drugi tretjini je bilo ravno obratno, dva zadetka so dosegli domači in vse je bilo znova na začetku. V zadnjem delu igre je Slavija povedla s 3:2, med strelce se je vpisal Črt Snoj. Nato pa je Kitzbühel prišel do preobrata, dosegel tri gole in se veselil zmage.