7. april 2016, Bled – Slovenske hokejistke so izgubile srečanje proti Severni Koreji z 8:1. Jutri ob 20. uri, se bodo na zadnji tekmi letošnjega prvenstva risinje pomerile še z reprezentanco Južne Koreje.

Slovenke so svojo predzadnjo tekmo na prvenstvu proti Severni Koreji pričele obetavno. Že v 2. minuti se je v lepi priložnosti znašla Irena Kraner, ki pa je bila le za las prekratka, da bi krenila v nevaren protinapad. Na drugi strani so Korejke izkoristile enega izmed svojih napadov in v 5. minuti je za vodstvo zadela Hui Song Ryo. Slabo minuto za tem je v samostojen prodor krenila Pia Pren, a je bila vratarka Sim Jong So uspešnejša. V drugi polovici prve tretjine, so tokratne nasprotnice risinj še bolj pritisnile na vrata Ines Confidenti in po napaki naših deklet, so dve minuti pred koncem prek Hyang Mi Kim vodstvo povišale na 2:0.

Cveto-1914

V drugi tretjini so bili gledalci priča štirim zadetkom in številnim izključitvam na strani Slovenije. Prav zaradi slednjih, ki so bile nepotrebne, so risinje porabile veliko energije. Težko so prihajale iz svoje tretjine in v 27. minuti je bila na veliki preizkušnji Confidentijeva, ki je ubranila tri strele v nizu. Do zadetka so naposled prišla tudi naša dekleta. Lepo napadalno akcijo je v 34. minuti zaključila Prenova, ki je pak izmenjala s Saro Confidenti, nato pa z lepim strelom pod prečko premagala korejsko vratarko. Korejke so nato potrebovale le pičlih osem sekund, da so vnovič prednost povišale na tri zadetke, ob koncu druge tretjine pa je za 5:1 zadela Sun Chol Won.

Cveto-1929

Tudi v zadnjih dvajsetih minutah, so bili gledalci priča tako rekoč enosmerni igri, saj so v njej povsem prevladovale Korejke. Te so dosegle tri zadetke, na vrata Confidentijeve pa sprožile kar dvajsetkrat. Premoč je bila tako povsem na njihovi strani, poraz Slovenk pa neizbežen. Kljub osmim prejetim zadetkom, si vse pohvale za odlična posredovanja zasluži naša vratarka Ines Confidenti, ki je ubranila kar 51 strelov in zasluženo postala najboljša igralka tekme pri Sloveniji.

Slovenija – DPR Koreja 1:8 (0:2, 1:3, 0:3)

Ledena dvorana Bled.

Sodnice: Haack (GER), Fu (CHN), Lundgren (SWE).

Strelke: 0:1 Ryo (Jong, K. B. Kim, 5.), 0:2 H. M. Kim (Ryo, 18.), 0:3 J. H. Choe (Han, 24.), 1:3 Pren (Kolman, S. Confidenti, 34.), 1:4 H. M. Kim (34.), 1:5 Won (Jin, J. H. Choe, 1:6 Ryo (H. M. Kim, B. K. Kim, 52., PP2), 1:7 Han (Ri, Choe, 53., PP1), 1:8 H. M. Kim (Ryo, Jong, 58.).

Kazenske minute: Slovenija (2, 8, 6); DPR Koreja (0, 2, 0).

Streli: Slovenija 8 (4, 2, 2); DPR Koreja 59 (20, 19, 20).