V najmočnejši hokejski ligi na svetu so se Los Angeles Kings še tretjič zapored uspeli uvrstiti v konferenčni finale. V drugem krogu so na odločilni sedmi tekmi s 6:2 ugnali Anaheim, Anže Kopitar pa je prispeval gol in podajo.

Kralji še naprej blestijo v končnici, enako kot v prvem krogu, so tudi v drugem morali odigrati sedmo tekmo, ki je odločala o napredovanju, a bili vnovič uspešni. Tudi tokrat jih je čakala tekma v gosteh, kjer pa so prikazali izjemno predstavo in že v prvi tretjini dosegli tri zadetke. V enakem ritmu so nadaljevali tudi v drugem delu igre. V 22. minuti je na 4:0 povišal Anže Kopitar, ki se je vpisal tudi med podajalce pri vodstvu s 5:0. Račkom je do konca tekme uspelo le še nekoliko ublažiti poraz, na koncu so se Kralji veselili zmage s 6:2. Kopitar je še naprej najučinkovitejši igralec končnice, na 14 tekmah je dosegel 19 točk. S štirimi točkami manj mu sledita soigralec Marian Gaborik in Ryan Getzlaf, ki igra za Anaheim.

V konferenčnem finalu se bodo Kralji pomerili proti Chicagu, s katerim so lani izgubili z 1:4 v zmagah.