Od slovenskih ekip je tekmo petega kroga drugega dela lige INL v petek odigral le HK MK Bled, ki je doma moral priznati premoč Bregenzerwaldu. Maribor je v soboto izgubil proti Kalternu. Triglav in Celje se bosta v petem krogu pomerila šele v sredo.

HK MK Bled : Bregenzerwald 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)

Strelci: 0:1 Hauser 8Pohl, Unterberger, 18.), 0:2 Putnik (Kauppila, Nilsson-Grans, 28.), 0:3 Wolf (Unterberger, Lundström, 30.), 1:3 Kaimel (Ta. Burazin, Zor, 42.), 1:4 Haidinger (Putnik, Fussenegger, 45.), 1:5 Lurendström (Wolf, Ban, 55.), 1:6 Ban (Lundström, Wolf, 55.)

Blejci so se v prvi tretjini dobro upirali aktualnim prvakov lige INL, prvi zadetek so prejeli šele v 18. minuti. V drugi tretjini so nekoliko slabše odigrali minuto in pol, kar so gostje znali izkoristiti in prek Philipa Putnika in Marcela Wolfa v 30. minuti povedli s 3:0. Zadnji del so bolje začeli domači, ki so prek Klemna Kaimela znižali na 1:3. Vendar so gostje  nato znova pobegnili, za 4:1 je zadel Christian Haidinger, nato pa sta v vsega 36 sekundah dosegla gol še Linus Lundström in Christian Ban.

Kaltern : Maribor 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Strelci: 1:0 A. Andergassen (Väkiparta, Barnes, 16., PP1), 2:0 R. Andergassen (A. Andergassen, Zelger, 41.), 3:0 Röggl (Moren, Kofler, 43., SH), 3:1 Koren (Ogrizek, Kuzman, 52.), 4:1 Moren (Deveri, Barnes, 60.)

V prvi tretjini je padel le en zadetek, ko so domači hokejisti v 16. minuti ob igralcu več prišli do vodstva, med strelce pa se je vpisal Alexander Andergassen. Drugi del igre so zaznamovale izključitve, vendar pa se mreža ni zatresla na nobeni strani. V zadnji tretjini je že po 56 sekundah na 2:0 povišal Andergassen, le da tokrat ni bil Alexander, temveč Raphael. Tri minute zatem je Kaltern vodil s 3:0, ob igralcu manj pa je bil natančen Lorenz Röggl. Dobrih deset minut pred koncem tekme je Matic Koren vrnil Maribor v igro, vendar pa so Lisjaki ostali pri enem zadetku, v zadnji minuti pa prejeli še četrti gol.